18.5. 2024 09:18
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· Royal Enfield Himalayan
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
RST Adventure II - oblečení na moto
Cidas
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 26-11-2014 16:54
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Hoj. Dnes jsem si zarezervoval komplet od RST model Adventure II. Na pohled vypadají super. Máte s tímto kompletem někdo nějaké zkušenosti? Případně s jakýmkoliv od RST?
"Míra dálky je toulka..."
 
Palo7
#2 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 27-11-2014 15:54
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

mám ty kalhoty, ale na rovinu už bych si je znova nekoupil, strč na tříslech promokne po pár kapkách, takže sebemenší mrholení i mlha máš mokrý trencle a jinak jsou dost teplý (v létě si ani nedokážu představit) jinak celkově se mně věci od RST líbí jak kvalitou, tak vzhledem. Jen tady někdo úplně nepřemýšlel
 
Cidas
#3 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 27-11-2014 16:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Před hodinou jsem si je koupil :-) A máš adventure nebo adventure II? Bez vložek mi přijdou standartní, možná i trochu lehčí než co jsem měl dříve, ale ty větší díry musí být hodně znát ne?
"Míra dálky je toulka..."
 
Palo7
#4 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 27-11-2014 18:35
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

asi ty II, s tou velkou dírou na větrání a bez fleků na nohavicích. Díra je znát, ale prdel zapocená skoro hned, ale já porovnávám s letníma co jsem měl doteď a tohle je pocitově hodně bezpečný, ale hodně hamatný. Hlavně mně sere ten streč, na těch styrých letních lehkej deštík OK a pak třeba pustil jen šev vodu, ale tady opravdu pár kapek a streč je durch a drží dlouho vlhkej. Velmi se mně líbily a tak jsem je vzal, ale nejsou zrovna levný, tak bych příště asi vybíral ne jen podle vzhledu.
 
Cidas
#5 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 27-11-2014 19:34
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

To je důvod proč se tady ptám... v obchodě poznáš hovno, že jo... No co už, stály mě 3500,- tak uvidíme, teď už s tím nic neudělám Smile
"Míra dálky je toulka..."
 
Palo7
#6 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 27-11-2014 20:19
Člen

Příspěvek: 263
Založený: 31.12.13

tak mně stály asi 4.000 a pořádně je zkoukni, myslím že by ti je ještě za něco asi vyměnili. Škoda že jsem to četl až dnes. Kdyby je někdo chtěl, tak nechám klidně za 2.000, jel jsem v nich celkem asi 500km a dvakrát zrovna mžilo
 
Cidas
#7 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 27-11-2014 21:21
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Já si je nechám. Letos jsem za cca 10 tis. km zmoknul jen dvakrát a vždy jsem o dešti věděl dopředu... Prostě si vezmu nepromok nebo vložku... holt už jsem nakoupil, tak to taky otestuji Smile
"Míra dálky je toulka..."
 
Hapo
#8 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 27-11-2014 22:25
Člen

Příspěvek: 29
Založený: 03.01.14

Nazdar! Já jsem komplet RST Adventure II pro series kupoval letos na jaře. Pár tisíc už v něm mám najeto a celkem spokojenost. Je to bytelné (hmotnostně těžší se všemi vložkami) oblečení a tváří se poměrně odolně. Pravda, kalhoty jsou trošku volnější a na svoji sštíhlou postavu bych uvítal užší střih nohavic. Ale když je tam i prožívaná termovložka, tak to jde a hřejou ostošest (nad 10 st. se v tom nedá kvůli výhřevnosti vegetovat....Grin). Podobné platí i o bundě, výhodou je dobrý pevný chránič na zádech (do kalhot jsem si doobjednával za cca 270,- kyčelní chrániče), loktech i kolenou. U kalhot (ale i bundy) jsou výhodou maxi větrací otvory (ty panelové otvory nelze často pro poměrně pracné otvírání/zavírání - manipulaci se zipy - zapínat či rozepínat), ale zadek se ti zpotí tak jako tak.... Ledaže budeš jezdit většinu času ve stoje a uděláš si vzadu nějakou mřížkuGrin. Celkem nagativně mě překvapilo, že i přes zavřené zipy na bundě a nasazenou nepromokavou vložku je v bundě trošku cítit průvan (jsou to obyčejné zipy). S termovložkou je to již v pohodě a v létě to není na škodu, nemusíš pro větrání úplně otvírat zipy na rukávech či hrudi a nesnižovat tím tak bezpečnost. Vzadu na zádech jsem ty svislé zipy měl otevřené pořád a ani v dešti nazatékalo. Nikde, ani na kalhotách, jsem neměl problém se zatékáním vody (s vloženou nepromok. vložkou), nevýhoda je, že textil není pravá cordura a trochu vodu nasákne, provlhne dovnitř a tím pádem i oblečení ztěžkne a pak špatně vysychá. Pokud si budu ještě někdy kupovat oblečení, tak asi něco dražšího třeba od Scott s triphase vložkou a se zašitou membránou, je to velice lehké a snad by to nemělo provlhávat.... Jo a kromě bytelnosti a líbivosti bych kromě variabilnosti zipů vyzdvihl možnost oddělávacího nákrčníku a taky vychytané brašničky s popruhem na spodní části zad, kterou můžeš snadno odepnout. Plus dávám taky dvěma stahovacím páskům na každém rukávu a možnosti upravit konec nohavic zipem či páskem. Velká výhoda je také možnost implantace vaku na vodu do předpřipravené kapsy s otvorem na hadičku thumbs up.
 
Cidas
#9 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 07-12-2014 14:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Tak jsem to dnes testnul. Teplota když jsem vyjížděl asi 6,5 C, pod kompletem jsem měl tričko s krátkým rukávem a slipy, jinak nic. V těchto podmínkách zatím za jedna. Pohodlí, teplo, nikde nic netahalo, neplácalo, nenafukovalo, neprogukovalo, prostě OK. Zimní límec taky super věc. Doma jsem zkoušel bundu s naplněným 2L vakem a vypadám jak dromedár, ale asi to fungovat bude.
Upravil Cidas dne 07-12-2014 14:30
"Míra dálky je toulka..."
 
Bahas
#10 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 07-12-2014 16:56
Člen

Příspěvek: 9
Založený: 07.12.14

Zrovna jsem se vrátil z dnešní vyjížďky - mám taky komplet RST Adventure II,najel jsem v tom cca 9.000Km a bez problémů.Myslím,že to je dobrej poměr cena/kvalita...Minulej víkend jsem jel v minus 6 stupních a zima mi nebyla...Takže za mě OK
 
Hapo
#11 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 07-12-2014 21:34
Člen

Příspěvek: 29
Založený: 03.01.14

Nazdar Cidas, co to tam máš za 2 l vak na vodu (značka, popř. výrobce...)? Dík.
 
Cidas
#12 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 07-12-2014 21:47
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

2L od camelbak http://batohybras...servoir-2l
"Míra dálky je toulka..."
 
Jirka46
#13 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 24-01-2015 15:15
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 24.01.15

Ahoj....RST 2 jsem si chtel z jara koupit ale ta nepromokavost kalhot+celkove ze se kombi nasakne jak houba me docela odrazuje.Co poradna impregnace?To by mohlo spoustu veci vyresit....taky jsem mel predstavu ze vetra jako treba RST ventilator...ma pritelka a spokojenost.Nechtel bych se v tom v lete parit a za deste zase naopak hned promoknout....
 
Cidas
#14 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 24-01-2015 15:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Kde si zjistil, že se kombi nasákne jak houba? Byla tu řeč o všitém klínu v rozkroku. Já jsem ho teda doma zkoušel pkropit vodou a vodu odpuzoval. Ale je mi jasný, že za jízdy v děšti to může být úplně jinak.
"Míra dálky je toulka..."
 
Jirka46
#15 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 24-01-2015 17:59
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 24.01.15

Cidas napsal:
Kde si zjistil, že se kombi nasákne jak houba? Byla tu řeč o všitém klínu v rozkroku. Já jsem ho teda doma zkoušel pkropit vodou a vodu odpuzoval. Ale je mi jasný, že za jízdy v děšti to může být úplně jinak.


nevýhoda je, že textil není pravá cordura a trochu vodu nasákne, provlhne dovnitř a tím pádem i oblečení ztěžkne a pak špatně vysychá.

Tady....jak pise Hapo.....nasakne,provlhne
Upravil Jirka46 dne 24-01-2015 18:00
 
Cidas
#16 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 24-01-2015 18:03
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

To si četl v nějaké recenzi nebo odkud to víš?
"Míra dálky je toulka..."
 
Jirka46
#17 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 24-01-2015 18:08
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 24.01.15

Hapo napsal:
Nazdar! Já jsem komplet RST Adventure II pro series kupoval letos na jaře. Pár tisíc už v něm mám najeto a celkem spokojenost. Je to bytelné (hmotnostně těžší se všemi vložkami) oblečení a tváří se poměrně odolně. Pravda, kalhoty jsou trošku volnější a na svoji sštíhlou postavu bych uvítal užší střih nohavic. Ale když je tam i prožívaná termovložka, tak to jde a hřejou ostošest (nad 10 st. se v tom nedá kvůli výhřevnosti vegetovat....Grin). Podobné platí i o bundě, výhodou je dobrý pevný chránič na zádech (do kalhot jsem si doobjednával za cca 270,- kyčelní chrániče), loktech i kolenou. U kalhot (ale i bundy) jsou výhodou maxi větrací otvory (ty panelové otvory nelze často pro poměrně pracné otvírání/zavírání - manipulaci se zipy - zapínat či rozepínat), ale zadek se ti zpotí tak jako tak.... Ledaže budeš jezdit většinu času ve stoje a uděláš si vzadu nějakou mřížkuGrin. Celkem nagativně mě překvapilo, že i přes zavřené zipy na bundě a nasazenou nepromokavou vložku je v bundě trošku cítit průvan (jsou to obyčejné zipy). S termovložkou je to již v pohodě a v létě to není na škodu, nemusíš pro větrání úplně otvírat zipy na rukávech či hrudi a nesnižovat tím tak bezpečnost. Vzadu na zádech jsem ty svislé zipy měl otevřené pořád a ani v dešti nazatékalo. Nikde, ani na kalhotách, jsem neměl problém se zatékáním vody (s vloženou nepromok. vložkou), nevýhoda je, že textil není pravá cordura a trochu vodu nasákne, provlhne dovnitř a tím pádem i oblečení ztěžkne a pak špatně vysychá. Pokud si budu ještě někdy kupovat oblečení, tak asi něco dražšího třeba od Scott s triphase vložkou a se zašitou membránou, je to velice lehké a snad by to nemělo provlhávat.... Jo a kromě bytelnosti a líbivosti bych kromě variabilnosti zipů vyzdvihl možnost oddělávacího nákrčníku a taky vychytané brašničky s popruhem na spodní části zad, kterou můžeš snadno odepnout. Plus dávám taky dvěma stahovacím páskům na každém rukávu a možnosti upravit konec nohavic zipem či páskem. Velká výhoda je také možnost implantace vaku na vodu do předpřipravené kapsy s otvorem na hadičku thumbs up.



Tady je to napsane
 
Cidas
#18 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 24-01-2015 20:08
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Pravda... až vyzkouším v dešti tak poreferuji. Dřívější nazran se ale choval podobně. Všechny hadry s vyjimatelnou vlozkou proti dešti se takhle chovají.
Upravil Cidas dne 24-01-2015 23:21
"Míra dálky je toulka..."
 
Jirka46
#19 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 24-01-2015 20:44
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 24.01.15

jj cim vic clovek uslysi nebo precte tim lepsi si na vec udela vlastni nazor
 
Cidas
#20 Vytisknout diskuzi
RST Adventure II - oblečení na moto
Přidané 26-03-2015 17:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Na motorkářích je nově recenze http://www.motork...30963.html Nicméně bral bych to s rezervou, působí to na mě jako "recenze". Přestože proti těm hadrům zatím nemám jedinou věc, stále jsem je ještě nevyzkoušel v dešti ani v horku.
"Míra dálky je toulka..."
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 43

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 364,503,164 návštěv