29.4. 2024 17:22
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
· Honda XL750 Transalp
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Fotoaparát
Tarabys
#81 Vytisknout diskuzi
Přidané 14-12-2011 08:44
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

@Prezi > myslím, že je to rozumná volba a co jsem četl specifikaci, tak mě tam pár věcí celkem zaujalo - hlavně vzhledem k ceně.
Ten základní seťák Ti bude stačit, protože při crop faktoru 2 je to rozsah 28-84mm což stačí na většinu běžných situací - i když to TZ-ko co máš je "širší" a začíná na 25mm nebo dokonce na 24mm.

A navíc jako u všech ICL foťáků máš (mimo jiné) možnost přes redukce koupit staré manuální objektivy a tam teprve začíná zábava. Sám jsem zatím koupil ke svému Sonymu staré Pentacony a jsou to krásné kusy kovu a skla...Wink
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Waltr
#82 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 14-12-2011 11:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Hele pane čočka, když už prolézáš, dá se najít něco k mé D8O? je tam 67mm Něco delšího, mám ...však víš. Wink
Jen tak pro orientaci at vím co za to. Nebo stránky kde se dá vysledovat, děkuji.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Tarabys
#83 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 14-12-2011 11:49
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

@Waltr > no na výběr je toho spousta, ale otázka je co máš na mysli. Pokud chceš objektivy, které budou plně (elektronicky) komunikovat s Tvým foťákem, tak máš na výběr jen objektivy od Nikonu a pak víceméně jen Sigmu a Tamron (pár minoritních značek vynechám). U těch Ti půjde autofokus a nastavení clony - páč dokážou komunikovat s aparátem.

Pokud by jsi chtěl podstatně levnější, ale manuální objektivy (nasazené přes redukce), tak přijdeš (s málo výjimkami) o autofokus a i o volbu clony. Takže jen manuální ostření a manuální nastavení clony - jako před 40ti a více lety. Ale něco mi říká, že to pro Tebe asi nebude...Wink


Tvůj požadavek je moc obecný - napiš co by jsi konkrétně rád a možná budu schopen pomoci.
Obecně hledej v bazaru na www.Paladix.cz, něco se občas objeví na Aukru, eBay.cz atd atd...
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Waltr
#84 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 14-12-2011 13:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Děkuji za kritiku, myslím, že bych si o sobě po naši komunikaci myslel to samé. Asi si dám poradit a budu fotit na auto. Wink
Děkuji.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
3X
#85 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 14-12-2011 16:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

Zdeno, podívej se tady http://www.paladi... nebo http://www.fotosk...cz/ebazar/
 
rop
#86 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 14-12-2011 16:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 70
Založený: 04.10.11

Já mám k D80 jako základ toto http://www.megapi...-vr#nazory a pro běžné focení maximální spokojenost. Určitě bych uvítal světlo 2,8 se stabilizátorem, ale k ceně je třeba od Nikona přidat jednu nulu. Dodává se stále i s novou řadou Nikonů 7000. Dá se na Paladixu koupit dnes levněji, kupovat ale jen od někoho, kdo ho prodává kvůli toho, že šel do 2,8ky. Smíř se s tím, že váha tě bude tížit. Z tohoto důvodu mi řešení Tarabyse leží v hlavě a těším se na jeho postřehy.
 
RadekK
#87 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 14-12-2011 17:15
Člen

Příspěvek: 416
Založený: 11.09.11

Na 10-12 Mpx DX je hodně dobrý i AF-S 35mm f/1,8. Za málo peněz dost dobrá muzika. music
 
Tarabys
#88 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 14-12-2011 18:23
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

@Waltr > trochu nechápu? Jaká kritika? Napsal jsem Ti, že máš vlastně 2 možnosti - dražší, ale "jednoduchou" variantu, která vyhoví většině lidí - autofokus (různě rychlé motorky), elektronické ovládání clony...
a relativně dost levnou s použitím manuálních objektivů a adaptérů, kterou jsou ale opticky kvalitní. Jenže s těmi budeš těžko fotit běžné situace, kdy potřebuješ rychle ostřit (Sony NEX to má celkem dobře ošetřeno-se zrcadlovkou to je horší). Takže tak. Nebylo to žádné podcenění Tvých schopností, ale obecný popis...
Navíc jsi nepsal co konkrétně by jsi chtěl za objektiv. Vím, že máš Tamrona 17-50, takže chceš logicky delší ohnisko (kratší jsem vyloučil), ale výběr je hodně široký - jde o to co chceš? Jaké ohnisko? Jaká světelnost? Jaká max cena atd...

@rop > Jako záklaďák jsem (na Canonu) měl Tamron 17-50/2,8 se stabilizátorem a mohu ho jen doporučit.

Jinak si nového Sonyho nemůžu vynachválit. Jak už jsem myslím i tu psal má několik nevýhod oproti zrcadlovce, ale celkově jsem spokojen. Kdyby jsi měl konkrétní dotazy tak klidně napiš PM nebo mail...thumbs up
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Waltr
#89 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 14-12-2011 22:02
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

jen manuální ostření a manuální nastavení clony - jako před 40ti a více lety. Ale něco mi říká, že to pro Tebe asi nebude..

Ale je to tak. Na normální ,,provoz" mám normální objektiv. Zajímal mě ,,delší" (na tom taky nechápu že nechápeš- tedy nakonec jsi logicky vyloučil kratší. Grin
Chtěl jsem vědět jak se pohybují varianty ač v čistém manuálu, protože bych ho měl prostě jen na zkoumání a učení a hraní. Ale to jsi mi ůspěšně rozmluvil. saycheese
3X dík.

Co jsem to jenom chtěl....?
 
Tarabys
#90 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 14-12-2011 22:54
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

@Waltr > no já ty Tvoje jinotaje někdy nechápu a ta věta "Hele pane čočka, když už prolézáš, dá se najít něco k mé D8O? je tam 67mm Něco delšího, mám ...však víš" taky nebyla zrovna z jasných abych z toho rozluštil, že chceš zkusit něco s manuálem...tongue

A na paladix jsem Ti dal taky odkaz.
Já teda osobně kupoval 2 objektivy na Aukru, ale to je jedno chce to prostě projíždět průběžne vše...

U těch manuálních se asi nejvíce zaměř na závit/lens mount M42, který měly všechny ty starší zrcadlovky - když to plácnu tak snad od 30. do 80. let.
Ale v podstatě dáš na Nikona objektiv s jakýmkoli bajonetem (M42, Pentax, Konica/Minolta...) - základem je adaptér na Nikoňácké bajonety (opět Aukro, paladix, ebay, DX...) - je to vlastně kovový mezikroužek mezi foťák a objektiv. A protože ten nepřenáší žádné informace (většina těch starých objektivů stejně nic "nevysílala"Wink tak si musíš ručně nastavit clonu i ostřit. Ostření je vlastně omezeno hledáčkem a Tvým okem - chod ostření na mých Pentaconech jde krásně hladce, jemně a tím pádem přesně.

Zatím mám z delších skel Pentacon 135/2,8, také přezdívaný "bokeh master" a pochopil jsem dle fotek proč. Já mám teda novější verzi, která má jen 8 lamel clony, ale i tak má vzhledem ke světelnosti a ohnisku pěkný bokeh.
Dále Pentacon 50/1,8 a to je taky příjemný objektiv. Obojí ale musím pořádně odzkoušet. Jde o to, že jsou oba funkční, v perfektním stavu a stály doslova pár stovek. Kdybych chtěl v těchto ohniscích a světelnostech "moderní" objektivy (sic s AF atd.), tak za ně dám hoooodně násobky...Wink
Dál chci ještě 200-ku taky od Pentaconu a nevylučuji, že budu časem experimentovat - ono to i jde protože ty ceny jsou opravdu "lidové"...thumbs up

Tož tak...
Upravil Tarabys dne 14-12-2011 22:56
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Waltr
#91 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 15-12-2011 09:24
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Vyčerpávající, děkuji. No mě právě přišlo že mluvíš o lidových cenách, takže by mě zjištění že jsem opravdu beznadějný případ, tolik nebolelo. A upřímně na jinou než lidovou cenu nemám. Zatím studuji teorii, ale nějaký 135, možná 200 by se mi líbil. Vemu to až budu mít aspoň trochu pocit že jsem tu teorii pochopil.....a.zatím....no a to jsou ty mé jinotaje. Já se ti opravdu nedivím že ti něco říká že pro mě nebude. Ale dotaz zněl jinak. Grin
Takže zatím budu sondovat ceny a při tom studovat techniku.
K tomu se mi vaše odkazy hodí. Děkuji.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
Marek_T
#92 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 15-12-2011 10:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 590
Založený: 17.03.11

Asi si budem musieť spraviť nejaký kurz. Vôbec Vám totiž nerozumiem Grin
 
prezi
#93 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 16-12-2011 11:49
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

Tarabys napsal:
@Prezi > myslím, že je to rozumná volba a co jsem četl specifikaci, tak mě tam pár věcí celkem zaujalo - hlavně vzhledem k ceně.

...tak už je doma lol
'http://img195.imageshack.us/img195/8843/olympusepl1.jpg'

...E-PL1 + M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm + Kingston 8GB SDHC Class 10 jako dárek ...vč. dopravy za hezkých 6.709,- Kč ...no nekupte to!

...mám v úmyslu zakázat si inteligentní automat (který tam samozřejmě je) a pomalu se začít učit fotit Cool
 
www.CENDURO.cz
jencekgs
#94 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 16-12-2011 13:05
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1269
Založený: 03.05.10

Prezi uč se uč, já se učím taky, a jde to pomaluGrin
S Rablenkou cestou necestou
 
Tarabys
#95 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 16-12-2011 13:26
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

@Prezi + JencekGS > jen se učte, určitě to bude stát za to...Wink

Zrovna včera jsem u piva evangelizoval jednoho známého a vysvětloval taje jeho zrcadlovky, kterou měl sebou...
A udivuje mě jak málo o focení ví i lidi,kteří vlastní takto pokročilé foťáky (přestože má "jen" 500D se seťákem)...hmm
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
Waltr
#96 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 16-12-2011 15:15
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Třeba já. Grin
Hele co tak udělat téma třeba Foto workshop, a Tarab nám bude odpovídat a nejen on, kdo bude vědět. Tak jako na motorkářích, a pak to někde na sejšnu probereme na živo?
Co jsem to jenom chtěl....?
 
tobig
#97 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 16-12-2011 20:29
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

Waltr napsal:
Třeba já. Grin
Hele co tak udělat téma třeba Foto workshop, a Tarab nám bude odpovídat a nejen on, kdo bude vědět. Tak jako na motorkářích, a pak to někde na sejšnu probereme na živo?


myslíš jako klíčkem nebo chcípákem.. ?? blushing
 
bystricke
#98 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 17-12-2011 10:29
Člen

Příspěvek: 638
Založený: 02.05.10

jencekgs napsal:
Prezi uč se uč, já se učím taky, a jde to pomaluGrin
nezapomeňte dávat fotky zde,aspoň se hned dovíš,co je špatně,co bys měl udělat jinak,nebo taky,že je fotka pěkná,tak aspoň budeš vědět jak natom seš
prezi:nahoď nějaké foto,ať to vidím,jak to fotí
bystricke přiložený následující obrázek:


[190.04Kb]
 
www.begr.cz
Tarabys
#99 Vytisknout diskuzi
Fotoaparát
Přidané 17-12-2011 10:38
Člen

Příspěvek: 385
Založený: 29.05.10

@Waltr > to myslím není potřeba zakládat, protože na netu je hromada informací.
Ona technická stránka focení není zase až tak složitá - fotka je z tohoto hlediska jen správné skloubení tří hodnot: clony, času a ISO. Vše ostatní už je jen "umělecká a kompoziční" složka.
Navíc si nemyslím, že jsem ten správný abych někomu radil...Wink
----------------------------------
"to je ON, mého srdce Strom..."
Můj web? Tady > www.tarabys.blogs...
 
qwert
Fotoaparát
Přidané 17-12-2011 21:07
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Kamarád prodává tento fotoaparát..

http://www.lc8adv...#post_3429
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 37

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.18 sekund 360,731,043 návštěv