5.5. 2024 02:11
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· BMW F 900 GS
· Suzuki DR 350
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Helma se zpětným zrcátkem
prezi
#41 Vytisknout diskuzi
Přidané 09-07-2010 18:27
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

to Bluesbery: jasně Sašo, zavolej a domluvíme se

to plantážníci Jencek a 3X: tongueGrin
 
www.CENDURO.cz
petr_t
#42 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 09-07-2010 22:57
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

no možná kdyby ch ji měl tak má Aranka kufr v pohodě helpless
 
Waltr
#43 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 10-07-2010 06:46
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Hele pořád by jsi na ní při jízdě koukal, a možná by jste nedojeli ani za Ostravu. Grin
 
3X
#44 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 12-07-2010 22:55
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1698
Založený: 02.05.10

prezi napsal:
to Bluesbery: jasně Sašo, zavolej a domluvíme se

to plantážníci Jencek a 3X: tongueGrin


tak co chlapi? něco nového?

Bluesbery, zkusil jsis ji?

Prezi, nějaké zážitky a dojmy?

Ticho po pěšině, jako by si ji pavelgs nechal na hlavě Smile
 
bystricke
#45 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 12-07-2010 23:03
Člen

Příspěvek: 638
Založený: 02.05.10

ti sou zté helmy paf,fčil nevyjó gde je předeg a gde zadek,gde je cenduróóWink
 
www.begr.cz
petr_t
#46 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 13-07-2010 13:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

tak jsem ji taky prubnul thumbs up
 
vlk
#47 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 13-07-2010 14:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 643
Založený: 01.07.10

petr_t: a? to je vsetko thumbs up co povies?
zatial jediny pavelgs tu dal cenzuru
prezi to dava dohromady
a my len bazime a slintame po Vasich testovacich poznatkoch a ty napises len thumbs up

Navigačný pretek motocyklov podľa itinerára
www.rallykopanice.sk
 
petr_t
#48 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 13-07-2010 18:20
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

Dobře to popsal Pavel,měl jsem ji jen krátce ,zejména mě zajímalo nakolik ruší pohled,pak přechod světlo stín.Zpracování celkově je v některých případech lepší než u řady jiných a dražších integrálek.Váhu neřeším mám Caberk Justisimo,hlučnost taky nemůžu posoudit na 100%, ale je tižší než řada blembáku co jsem na kebuli měl.Jedná se zejména o zpětné vidění a to je propracované na 1thumbs upJe jisté že za nějaký čas může zrcátkům odzvonit.Vnitřní zrcátko neruší je to na zvyku a pro kontrolu za sebou není co dodávat.Jak bylo psáno pro jízdu ve stupačkách nebo v takových momentech kdy je někdo za tebou v mrtvém úhlu to je paráda.Až ji vyrobí ve verzi vyklápěčky nemám o čem přemýšletlolNa celkovou recenzi si počkám taky,doufám že ji ještě prubnem při vyšších rychlostech ,v blatě a za deštěSmile
 
prezi
#49 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 13-07-2010 19:56
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

...tak konečně pár prvních postřehů ode mne:

O víkendu jsem v helmě Reevu najel cca 350 poměrně žhavých kilometrů - oba dny jsem vyjížděl před polednem a vracel se okolo 15 hod. - tzn. vše v teplotách nad 30°C.

Už jsem psal, že Reevu na mne působí velmi solidním dojmem svým celkovým provedením - lak, polstrování, šití, slícování, …

Po nasazení helmy vybavené komfortním nastavitelným zapínáním mne "objalo" velmi příjemné polstrování. Pokud helmu srovnám s mojí aktuálně používanou vyklápěcí Schuberth C2, tak Reevu je trochu mělčí-otevřenější (CéDvojka obepíná hlavu i zespoda) - samozřejmě popisuji subjektivní pocity. V každém případě jsem si následně, po pár kilometrech, zvyknul a mít "volnější" krk a hlavu bylo v současných vedrech příjemné. Helma na mne působila vyváženě ve všech možných jízdních i statických režimech (nevím jak lépe napsat, že mne netáhla vpřed, vzad či na stranu jako jsem jednou zažil u levnější přilby nejmenovaného výrobce).

Trochu mne zaskočil plastový nástavec před nosem (proti zafunění?) - několikrát jsem si s ním nepříjemně o nos zavadil. V průběhu testování jsem ho nakonec vyndal a jezdil bez něho (dá se kdykoli nasadit zpět).

Ještě nesmím zapomenout na brýle! Jedním z důvodů proč cca šest let jezdím ve vyklápěčkách je komfort nasazování helmy i s brýlemi. Při prvním nasazování brýlí do helmy Reevů jsem uspěl až na třetí pokus. Navíc jezdím celoročně v kukle, která nasazení brýlí také lehce znesnadňuje). Naštěstí mám ještě jedny brýle, jejichž nasazení šlo napoprvé - v těch tedy jezdím. Bude to tvarem a provedením nožiček brýlí. Při troše snahy a cviku to ale jde.

Než se dostanu k samotnému zpětnému zrcátku ještě názor na hlučnost, nebo lépe - tichost přilby. Je zhruba srovnatelná s mojí CéDvojkou, tzn. že Reevu patří k tišším helmám. Výrazné ztišení následuje po zaklapnutí plexi. Ovládání plexi výstupkem (zobáčkem) vlevo je dostatečné, ale kdyby bylo totéž i vpravo, bylo by to lepší. Pokud plexi chcete z nějakého důvodu vyjmout, jde to velmi snadno (myslím, že je to vidět ve videu někde výše), stejně jako jeho zpětné nasazení. Samotné plexi mi připadá kvalitní, výhled nezkresluje, nedrnčí, dobře doléhá na těsnění helmy a má jisté aretace v jednotlivých polohách.

Větrání prostřednictvím ventilačních otvorů na bradě a temeni je dobré, v nižších rychlostech (pod 50 km/hod) si větrám pootevřeným hledím. Výhled z Reevu je srovnatelný s CéDvojkou, jen ve středu horní části kousek vyčnívá zrcátko ...to je částečně možno použít jako mini štítek proti oslnění sluncem zepředu.

Před samotnou jízdou je nutné věnovat pár chvil seřízení vnitřního zrcátka pomocí přiloženého "šroubováčku". Je to dobré dělat venku, nejlépe přímo sedíc na motorce.

Jak popsat používání zpětného zrcátka? Samotný pohled do zrcátka „zvednutím očí“, bych přirovnal k pohledu, kterým mé oči směřují, když manželka chce, abych šel nakoupit, nebo něco pomohl doma Wink Nevím jak to lépe popsat. V každém případě není radno se pohledem do zrcátka nějak dlouho kochat, mohlo by se lehce stát, že skončíte ve škarpě. Mě se nejlépe osvědčili rychlé „orientační“ pohledy a spíše periferní vidění.

Chci upozornit, nečekejte "televizi" ani zpětné zrcátko srovnatelné s tím, co máte v autě! Ale zrcátko poskytující základní přehled o tom, co se děje za vámi. Obraz je čistý a slušně zřetelný, v okrajích trochu zvlněný. Dost záleží na vaší jízdní poloze - já (na BMW R1100GS) musím pro zobrazení situace za mnou hlavu trochu sklonit ...zhruba tak, jako bych se díval na plexi nad budíky. Je to jen pár cm, ale chci tím říci, že obraz za sebou nevidíte stále stejně a v širokém rozsahu, ale je nutno laborovat s nastavením zrcátka a svou jízdní pozicí.
Při používání jsem se nesetkal s oslněním zrcátkem od za mnou jedoucích aut, ani ostrým zapadajícím sluncem (to boční zrcátka vás oslní raz-dva). Neruší ani obraz ubíhajícího okolí za mnou, ani střídání světla a stínu. Ve stínu tónování zadního krytu potlačuje obraz a vy vidíte jen světla auta.

Někdo se ptal na jízdu se spolujezdcem. Podle mne (a zkoušel jsem to se 180cm vysokým synem i s 164 cm „velkou“ manželkou) v okamžiku nasednutí spolujezdce pro řidiče zrcátko postrádá uplatnění. Vidíte pouze helmu či vrcholek helmy spolujezdce. Naopak, tato přilba je vhodná pro „baťůžky“ , kteří se pak mohou kochat všemi směry a navíc třeba upozornit na něco co řidič nevidí …třeba tu zezadu se blížící blikající sanitku, kterou jsem já neviděl.

Kde já osobně vidím největší přínos Helmy Reevu? V zobrazování situace za mnou při jízdě ve stupačkách. Ve stoje jezdím často nejen na Off úsecích, ale občas i v běžného provozu. A zde je Reevu neocenitelným pomocníkem. Mám slušný přehled o situaci za mnou, aniž bych si musel co chvíli sedat, abych se mohl podívat do zpětných zrcátek na řidítkách, nebo se otáčel celým tělem ve stoje (často s tím, že řídím jednoruč). Pro mne je pro tento účel Reevu prostě perfektní!

Nějaká negativa? Ani ne. Pro mne, jako pro brejlovce, o něco obtížnější nasazování brýlí. Potom se mi daří zanechávat otisky prstů na zrcadlovém povrchu zadního krytu optiky zrcátka (v týlu helmy), ale toto jde úspěšně rozleštit měkkým hadříkem.

Co ještě nevím? Jak se bude provozem špinit a následně čistit optický systém (tunel periskopu)? Co helma a déšť? Co helma a nižší teploty? Jak bude po delším používání vypadat lesklá plocha zadního krytu optiky - nebude oťukaná od spolujezdce, nebude nevyleštitelně poťapaná" otisky prstů?

Díky dlouhodobé zápůjčce na všechny výše položené otázky získám odpovědi.

Stručný souhrn: Reevu je velmi solidně vyrobená, dobře vybavená a komfortní helma z přidanou hodnotou ve formě optického systému, který poskytuje přehled o dění za zády řidiče motocyklu.

Na zrcátko jsem po pár desítkách kilometrů „zapomněl“ a používal účelově, např. když jsem cítil potřebu okouknout situaci v "mrtvém úhlu" za mnou, nebo když jsem v zrcátku periferně zachytil pohyb a hlavně při jízdě ve stoje.

Tož zatím takto "stručně" ...něco informací ještě doplním, až v helmě najedu více kilometrů ...pak třeba "spáchám" i uživatelskou recenzi ;-)

'http://img706.imageshack.us/img706/2954/p1080361i.jpg'

PS: Platí má nabídka na zapůjčení helmy k vyzkoušení pro ty z vás, co mne potkají ať už náhodou či po domluvě. Helma je velikost M (58), ale mám předjednáno s dovozcem možnost zapůjčení i některé z větších velikostí, tak uvidíme. Také to nějak vymyslím, aby si helmu mohli vyzkoušet na Slovensku ...asi se domluvím s Vlkem - zkouška by tak proběhla pod hlavičkou watratour.sk . Také je možné, že se dovozce helmy Reevu zúčastní setkání "Cenduro babí léto v Beskydech" v září - samozřejmě s předváděčkou helmy.
 
www.CENDURO.cz
tobig
#50 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 14-07-2010 07:55
Člen

Příspěvek: 647
Založený: 02.05.10

2 prezi: vyčerpávající.... clap

Nicméně, jestli jsem dobře četl - tahle helma není výklopka, takže určitě - třeba pro mně je out... - o výsuvné sluneční cloně jsi se nezmínil, asi ji nemá... což? Druhý důvod, proč jinak určitě moc dobrou helmu nekoupím.... hmm

BTW - teď mám C3, cca. 10tkm a také to není úplně ideální... Frown
 
vlk
#51 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 14-07-2010 08:33
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 643
Založený: 01.07.10

clap bravisimo
sice nas prezi casovo natahoval, ale o to napisal krajsiu a kvalitnejsiu prvu recenziu...... Dakujem za "vycerpavajuci" prispevok

..... paradoxne ma pre mna prezi-ho clanok o to vysiu hodnotu ze prilbu obcas porovna s C2-kou ktoru "obuvam" i ja
C2 - vyborna prilba ale za tie prachy nestoji Shock
Navigačný pretek motocyklov podľa itinerára
www.rallykopanice.sk
 
petr_t
#52 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 14-07-2010 09:10
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

Clonu nemá,je to klasická integrálka.Jsem přesvědčen že na ostatních verzích pracují.Hlavně na vyklápěčkách které používá zejména policie.
 
Waltr
#53 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 01-08-2010 20:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 752
Založený: 14.05.10

Přiznávám, že po nasazení jsem z ní měl dobrý pocit. To zrcátko není velké a neruší, zlepšení přehledu jistě pomůže.
Jak píše Tobig- není výklopná, nemá clonu.
Škoda, třeba to vychytají. Jinak fajn.
Co jsem to jenom chtěl....?
 
prezi
#54 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 01-08-2010 22:31
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

...od včerejška jezdí v nové stříbrné Reevu PavelGS thumbs up

...pokud by měl někdo zájem, tak díky vstřícnosti dovozce mám v tuto chvíli skladem (v Novém Jičíně) všechny velikosti a vážným zájemcům před koupí umožním důkladné vyzkoušení

-------
EDIT: opouštím myšlenku založení CENDURO e-shopu; je zrušena nabídka Reevu se slevou pro členy stránek Cenduro - v případě zájmu o Reevu kontaktujte distributora (LUMIFR s.r.o.); pokusím se vyjednat slevu pro členy stránek
Upravil prezi dne 04-03-2011 23:08
 
www.CENDURO.cz
oldsandal
#55 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 06-08-2010 14:37
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 262
Založený: 06.07.10

Prezi, kamarád je instruktor v autoškole a rád by si helmu zkusil. Dal jsem mu na tebe tipWink Ozve se ti Tomáš.
 
prezi
#56 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 06-08-2010 18:40
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

oldsandal napsal:
Prezi, kamarád je instruktor v autoškole a rád by si helmu zkusil. Dal jsem mu na tebe tipWink Ozve se ti Tomáš.

...díkyflower

...když si představíš co spolujezdec na motorce vidí v zrcátkách (zpravidla nic), tak pro instruktory autoškol by Reevu opravdu mohla být velmi užitečná!

...v Novém Jičíně ji už také testují thumbs up
 
www.CENDURO.cz
petr_t
#57 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 08-08-2010 08:14
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 691
Založený: 15.05.10

Chce ji prubnout jeden redaktor zpravodajství z TVhmmJenže má HDpray
 
xx4
#58 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 08-08-2010 10:10
Člen

Příspěvek: 1660
Založený: 02.05.10

Po nějakém tom týdnu používání musím říct že je to supr vychytávka.Co je opravdu důležité je pečlivé seřízení zrcátka.Trvalo mi hezkou chvíli než se to podařilo vychytat ale teď je to už bez chyb.Odměnou je perfektní obraz toho co se děje za mými zády.Dokonce teď i přečtu SPZ auta které mám za zadkem (pokud teda moc nešiju kokosem Smile ) Vyzkoušel jsem ji i za deště.Chtěl jsem vědět jak se bude "špinit" zadní průzor a dopadlo to na výbornou.Aerodynamika udržovala zadní část čistou.Tvůrcům tleskám a konstatuju naprostou spokojenostclapthumbs up
Upravil xx4 dne 08-08-2010 10:10
 
prezi
#59 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 08-08-2010 12:51
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

petr_t napsal:
Chce ji prubnout jeden redaktor zpravodajství z TVhmmJenže má HDpray

...proč ne, Reevu v černé barvě je moc hezká a stříbrný "vizor" bude k čopráckému chromu prima ladit Wink
 
www.CENDURO.cz
prezi
#60 Vytisknout diskuzi
Helma se zpětným zrcátkem
Přidané 17-05-2013 15:01
Avatar člena

Hlavní Administrátor

Příspěvek: 4027
Založený: 20.04.10

...tak už se dělá i jako vyklápěčka
...Motorkáři.cz: Reevu FSX1 - dozadu už vidí i odklápěčky
 
www.CENDURO.cz
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 53

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.05 sekund 361,771,663 návštěv