16.5. 2024 00:46
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· Test
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
Reklama
Kalendář akcí
<< Květen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Narozeniny Narozeniny:
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· CENDURO VÍTANIE JARI 2024
· Royal Enfield Himalayan
· Polepy a samolepky nejen na Tvoje moto
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· BMW F 900 GS
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: VOLNÁ TÉMATA :: TOURATECH
 Tisk diskuze
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
TomasTT
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 18-06-2015 12:35
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Psali jsme si s některými diskutujícími v SZ, že téma založené jako komentáře k článku v ČMN je fajn a líbí se lidem a prosili mě, abych založil samostatné vlákno podobné vláknu o navigacích na téma výbava na dálkové cestování. Prostě všechno, co se netýká přímo motorek ale věcí, které má člověk na sobě nebo si veze na motorce na dobrodružnější cesty apod.
Pochopitelně otevřené komukoliv ale tady v naší "sekci" aby nebyl problém dávat odkazy do shopu apod.

Tak tady to je - PORADNA TOURATECH.CZ na téma výbava jezdce na dálkové cestování - oblečení, ochranné prostředky, zavazadla, vaření, bivak, kempování, opravy....

Ptejte se a bude vám odpovězeno Wink

'https://lh3.googleusercontent.com/-rr6im1nbZG4/UZOYVCCqBHI/AAAAAAAAWgI/UUj0zqRizxs/s1024/TK-MAROC-2013-207.JPG'
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
blejdamint
#2 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 12:40
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

parada dik, ted to bude voddeleny :-)) jeste ten zacatek presunout sem a je to complete menu....
blejdamintxr650r
 
blejdamint
#3 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 12:48
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

od Tomas TT

Bude to znít jako pitomost ale když jsme naposledy dělali oheň v poušti, tak jsme sbírali kousky dřeva celý den - kdykoliv jsme se někde zastavili a pak jsme na jezeře Iriki (což je většinu roku vyschlé jezero kde dřevo opravdu nejde sehnat) udělali večer ohýnek a slavili kamarádovy narozeniny.. Maso jsme pochopitelně neopékali, kde by se vzalo že? Ale od místních jsme měli asi 10 brambor, tak jsme je pekli v popelu a bylo to super.


Jinak pochopitelně nějaké záleží na lokaci ale skoro všude seženeš nějaké jídlo od místních a skoro určitě chleba nebo placky a pro případ nouze stačí pár pytlíků dehydrovaného nebo jiného jídla "v prášku". Je to fuk, co to je - všechno se časem přejí a vždycky máš chuť na to, co veze někdo jiný. Takže si to případně vyměníte. Víc jak tři nebo čtyři jídla nemá smysl tahat. Ale čaj, cukr, to jo. Voda - záleží na tom, jak jedeš, koliv vás je. 10l "dromedár" je celkem ideální volba na jeden den a jednoho člověka. Mám starý MSR ale dneska bych si koupil Ortlieb s šikovnějšími rozměry. Na rozdíl od afrických "petek" se nerozbije po prvním pádu. Předpokládám, že máš benzínový vařič a tím pádem se ti nestane, že po dvou neplánovaných bivacích zůstaneš bez plynu. Náhradní kartuše do plynového vařiče je obvykle v těhle destinacích nesehnatelná. Jinak obecně - co to jde, snažím se jíst u místních.
10l ve vaku v tašce na kufru plus 2-3l v camelbaku a ten dolévám kdykoliv je někde k sehnání voda, kdekoliv se zastavíme. Stačí jedna krizovější situace třeba ve fešfešovém úseku, kde se padá, zvedá a rozjíždí a vypiješ ty 3l během minuty. Jinak v opravdu náročných pouštních úsecích, kde je 50 ve stínu a jede se dlouho, se člověk na camelbak nesmí spoléhat - cucáš, máš pocit že piješ dost a pak slezeš z motorky, uděláš pár kroků a zamotá se ti hlava. začne ti hučet v uších, rozmaže se ti vidění a zkolabuješ. Musí se pít víc. V autě stačí třeba 5l na den ale na motorce v offroadu pod deset určitě ne. Různý příručky doporučují dát do camelbaku jednu lžičku soli. To jsem zkusil jednou a poblil jsem se. Isotonický prášky jsou OK ale zase za den nebo dva začne hadice a camelbak plesnivět a to tak, že je to doslova vidět před očima. Takové černé tečky a i když tam nasypeš písek s vodou a třepeš s tím, tak se toho nezbavíš. Takže já do camelbaku dávám zásadně čistou vodu ale když je pauza a šance si udělat pití třeba někde ve stínu když se vaří apod, tak elektrolyt není od věci ale nepít ho z camelbaku ale třeba rozmíchat v petce. Dost často nemají lidi problém s dehydratací ale spíš s příznaky úžehu. Opravují motorku nebo někomu 20 minut pomáhají na silném slunci a nemají nic na hlavě a je to raz dva. Já na tyhle účely vozím v kapse složený takový "vojenský" klobouk z bavlny. Dá se sehnat za pár korun v každém armyshopu. Původně byl pískový, teď už ho mám takový krémový. Každopádně jakmile sundávám helmu, tak nasazuju klobouk, i kdyby to mělo být na pět minut.
Ráno si vždycky beru do kapsy hroznový cukr (stejně dobře fungují rozinky ale v horku se děsně lepí). Když je zle, snažíš se vyhrabat motorku někde a je to třeba navečer po celém dnu jízdy když už je těsně před bivakem a nejedl jsi řadu hodin, tak že dojde k hypoglykemii i když nejseš cukrovkář. V extrémních situacích a v kombinaci s dehydratací a velkou únavou se to může stát. Typicky u lidí, kteří nejsou zrovna moc "ve formě" a najednou řeší extrémní zátěž. Lidem poškubávají svaly, hrozně zblednou, děsně se potí atd. Hroznový cukr zabírá skoro okamžitě. Kdybys to nechal být, tak může člověk zkolabovat a pak se mu už těžko něco dostane do těla a když nedostane glukózu, tak to může být sakra vážná situace. Tohle jsem bohužel na jedné cestě zažil a považuju to za nebezpečnější než dehydrataci. Počítej jednu krabičku nebo ruličku hroznového cukru na den v poušti a uvidíš, že ho budeš s chutí užírat i když nebude žádná krizovka. Ale jednu mívám v kapse bundy pořád jako rezervu kdyby někde něco někomu... Stejně jako smotaný kus ****papíru, nerozbitnou lahvičku s desinfekcí, pár elektrikářských stahovaček (binderů), náplasti a malé obinadlo a nejmenší skádací nožík victorinox. Většinu těch věcí mívám v takovém silnějším igelitovém sáčku "se zipem" aby to nebylo zahumusený od písku a prachu. Prostě tohle mám v některé kapse vždycky a když něco z toho je fakt potřeba, nebývá čas jít k motorce a sundávat sedlo a hledat to někde pod sedlem apod.
Upravil TomasTT dne 18-06-2015 13:22
blejdamintxr650r
 
blejdamint
#4 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 12:56
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

si uhadl, kartuse nee a jinak muj varic znacky R.U.S. funguje jak z praku vzdy a vsude, teda zatim akorat ve Slovinsku byl problem bo benzin jevil znamky nafty a tryska stale off a hrnce tez jinac velka spokojenost v akci za 360 Kc coz me velmi jako Skota potesilo.

Bahnu zdar.
Upravil blejdamint dne 18-06-2015 12:59
blejdamintxr650r
 
12345
#5 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 13:05
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

A už je to tady....loljako na fóru bmwgs tak teď už cenduro..FrownTo byl jednou jeden pán a ten vymyslel jak se správně na motorce sedí a zjistil že je třeba to naučit i ty ostatní věci neznalé... a to nejlépe formou reklamy na výrobky nejmenované firmy.blushing
 
TomasTT
#6 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 13:31
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

Díky za reakci vlastimile,
přesně kvůli lidem jako mám obvykle náladu celé to smazat a vykašlat se na nějaké opdpovídání a radění. Maslíš si, že někdo něco kupuje na základě nějakých rad? Že když někomu napíšu, že je lepší benzínový vařič než plynový, tak že tady stojí zástup lidí, kteří si ODE MĚ chtějí nějaký vařič koupit?
Fakt tě nechápu.
Jinak to téma jsem založil na základě konkrétního postrčení od konkrétního člověka z fóra a přesně to chtěl i Břéťa, když mě to nabídnul. A mimochodem - není to zadarmo, za to, že sem můžu psát platím, stejně jako platí Viktor za to, že může psát jeho příspěvky a motozem za jejich atd. Můžeme sem dávat reklamní články nebo dělat poradnu na věci, které prodáváme - je to fuk. Tohle téma jsem nemyslel zrovna jako reklamní. Přečti si ten příspěvek z vedlejšího vlákna, co sem vkládal blejdamint. Kolik tam je "reklamy"? Na kloubouk z armyshopu? Nebo na prodej hroznovýho cukru? Fakt tě nechápu...
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
TomElefant750
#7 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 13:40
Člen

Příspěvek: 775
Založený: 30.05.10

Tome nenech se otrávit, spousta lidí sice nereaguje ale čte a něco si odnese.
Ač nejsem ani cílovou skupinou TT a ani zatím příliš "dálkově" necestuju (zatím jen UA) tak si z toho sem tam něco vezmu a dost lidem se to bude hodit víc. A pokud si přitom uděláš kousek reklamy tak je to jen správně, jednak tu za to platíš a hlavně to nějakej čas zabere.
A jinak platí pravidlo - kdo nechce, číst to nemusí.
Čau, Tom
 
12345
#8 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 16:59
Člen

Příspěvek: 1074
Založený: 02.05.10

TomasTT napsal:
Díky za reakci vlastimile,
přesně kvůli lidem jako mám obvykle náladu celé to smazat a vykašlat se na nějaké opdpovídání a radění. Maslíš si, že někdo něco kupuje na základě nějakých rad? Že když někomu napíšu, že je lepší benzínový vařič než plynový, tak že tady stojí zástup lidí, kteří si ODE MĚ chtějí nějaký vařič koupit?
Fakt tě nechápu.
Jinak to téma jsem založil na základě konkrétního postrčení od konkrétního člověka z fóra a přesně to chtěl i Břéťa, když mě to nabídnul. A mimochodem - není to zadarmo, za to, že sem můžu psát platím, stejně jako platí Viktor za to, že může psát jeho příspěvky a motozem za jejich atd. Můžeme sem dávat reklamní články nebo dělat poradnu na věci, které prodáváme - je to fuk. Tohle téma jsem nemyslel zrovna jako reklamní. Přečti si ten příspěvek z vedlejšího vlákna, co sem vkládal blejdamint. Kolik tam je "reklamy"? Na kloubouk z armyshopu? Nebo na prodej hroznovýho cukru? Fakt tě nechápu...

Ale já jsem ve svém příspěvku neřekl že nemáš nic psátSmilepouze jsem napsal svůj názor a to že jsi ihned reagoval svědčí o tom že jsi se čirou náhodou v tom "pánovi"nějak poznal i když jsem Tě necitoval....hilariousTo že za něco platíš je mi šuma fuk to je Tvá věccomfortJá si tady píšu jen své názory a poznatky a je mi jedno jestli je z toho někdo nadšený nebo ne.Každopádně mám proti Tobě výhodu že za to nemusím platit.Grin
Upravil 12345 dne 18-06-2015 17:34
 
Cidas
#9 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 17:27
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 235
Založený: 15.05.11

Tome nenech se otrávit. Já o tvoje rady a postřehy stojím. Ti co nestojí, to číst nemusí Smile
"Míra dálky je toulka..."
 
TomasTT
#10 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 18:56
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

vlastimil napsal:
TomasTT napsal:
Díky za reakci vlastimile,
přesně kvůli lidem jako mám obvykle náladu celé to smazat a vykašlat se na nějaké opdpovídání a radění. Maslíš si, že někdo něco kupuje na základě nějakých rad? Že když někomu napíšu, že je lepší benzínový vařič než plynový, tak že tady stojí zástup lidí, kteří si ODE MĚ chtějí nějaký vařič koupit?
Fakt tě nechápu.
Jinak to téma jsem založil na základě konkrétního postrčení od konkrétního člověka z fóra a přesně to chtěl i Břéťa, když mě to nabídnul. A mimochodem - není to zadarmo, za to, že sem můžu psát platím, stejně jako platí Viktor za to, že může psát jeho příspěvky a motozem za jejich atd. Můžeme sem dávat reklamní články nebo dělat poradnu na věci, které prodáváme - je to fuk. Tohle téma jsem nemyslel zrovna jako reklamní. Přečti si ten příspěvek z vedlejšího vlákna, co sem vkládal blejdamint. Kolik tam je "reklamy"? Na kloubouk z armyshopu? Nebo na prodej hroznovýho cukru? Fakt tě nechápu...

Ale já jsem ve svém příspěvku neřekl že nemáš nic psátSmilepouze jsem napsal svůj názor a to že jsi ihned reagoval svědčí o tom že jsi se čirou náhodou v tom "pánovi"nějak poznal i když jsem Tě necitoval....hilariousTo že za něco platíš je mi šuma fuk to je Tvá věccomfortJá si tady píšu jen své názory a poznatky a je mi jedno jestli je z toho někdo nadšený nebo ne.Každopádně mám proti Tobě výhodu že za to nemusím platit.Grin


Nevšiml jsem si, že bych někde někomu radil jak má nebo nemá sedět na motorce a radím jen to, čemu rozumím. Reagoval jsem na příspěvek ve svém vláknu, tak předpokládám, že to bylo napsané právě jako provokace.
Sám píšeš, že jsi do pouště zajel jen na pár kilometrů, tak asi těžko budeš někomu radit co si tam vzít a co se osvědčilo a co ne. Nikdy jsem netvrdil, že výrobky z našeho katalogu jsou to nejlepší na každý typ cesty a moc dobře víš (psal jsem to několikrát na bmwgs) že některé věci u nás úmyslně neprodáváme, protože se nám na našich cestách neosvědčily i když třeba v Německu jsou populární a prodávají se dobře. Některé věci si řešíme sami a nabízíme je minimálně jako alternativu a když někdo chce poradit, tak nemám problém mu říct, že tohle prostě neumíme, neděláme a nechceme prodávat pro takové účely, jaké ten člověk potřebuje a to proto a proto.
Každý výrobce má některé dobré výrobky a některé nepovedené a ne nutně musím prodávat to, co si myslím že dobré není a protože jsem toho v posledních asi 15 letech vyzkoušel fakt hodně, tak neradím na základně nějakých teoretických testů v časopisech ale z toho, co jsme sami někde zažili a zkoušeli. Takže když se mě někdo zeptá třeba na dálkový ovladač k Interphone, tak mu řeknu, co si o tom myslím a nevidím ty peníze, které bych z prodeje mohl mít. Nicméně cokoliv co řeknu je pochopitelně špatně, protože jsem "z touratechu" a s tím holt nic neudělám.
Upravil TomasTT dne 18-06-2015 19:06
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
maraXRV
#11 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 19:42
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 290
Založený: 25.10.11

Já si rád pročítám různý tipy, triky, návody ať to napíše nějakej Venda nebo Herr Touratech Wink. Hlavně že mám inspiraci co a jak dokoupit, nebo nekupovat. Třeba i jen jak se řešily pláštěnky ....
Vlastimil mi přijde jako hlavní Cenduro rejpal, ale i takový musí na fórech být Grin
Enduro musí bejt apoň trochu od bahna
 
hobr
#12 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 18-06-2015 20:41
Člen

Příspěvek: 820
Založený: 03.01.11

maraXRV napsal:
Vlastimil mi přijde jako hlavní Cenduro rejpal, ale i takový musí na fórech být Grin

Je to něco jako štika v rybníce, alespoň to tady (na Cenduru)neusneWink
Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít..."
(Mark Twain)
 
blejdamint
#13 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 19-06-2015 11:53
Člen

Příspěvek: 774
Založený: 23.01.11

Valstiku nezlob, ty ty ty, co to video dival ses? Taky dude ani neodpovis....Shock
blejdamintxr650r
 
Libor 77
#14 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 21-06-2015 11:11
Člen

Příspěvek: 460
Založený: 07.09.12

Jsem jeden z těch, co témata pročítají aniž by něco psali. Jsem rád, že něco takového tady je a některé věci jsem "slyšel" poprvé. Na každém fóru je nějakej krandal co zbytečně rejpe a musí za každou cenu napsat nic neříkající příspěvek. Kašli na ně, nás co sice nepíší ale jsou rádi že mají co číst je víc comfort!
Po MZ150, Aprilii Tuareg 600, BMW 650 F a paní TDM 850 vysněná černá KTM 950 Adventure music
 
mjaklovsky
#15 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 21-06-2015 20:26
Člen

Příspěvek: 16
Založený: 10.07.14

Tome, měl bych hned jeden dotaz. Vyrážím do Gruzie a přemýšlím, jak se nejlépe vybavit proti defektu. Budu mít Mitas E07 Dakar. Jenom jedny, náhradní brát nebudu. Zároveň bych si od Vás rád koupil tu moskytiéru z úvodní fotky, pár nocí v Turecku bych s ní asi zvládl, ne? Nebo je to produkt pouze do pouště Smile

Děkuji moc za rady.
 
TomasTT
#16 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 21-06-2015 23:00
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 560
Založený: 28.03.11

mjaklovsky napsal:
Tome, měl bych hned jeden dotaz. Vyrážím do Gruzie a přemýšlím, jak se nejlépe vybavit proti defektu. Budu mít Mitas E07 Dakar. Jenom jedny, náhradní brát nebudu. Zároveň bych si od Vás rád koupil tu moskytiéru z úvodní fotky, pár nocí v Turecku bych s ní asi zvládl, ne? Nebo je to produkt pouze do pouště Smile

Děkuji moc za rady.


No předem asi nic moc udělat nemůžeš. Resp. můžeš - zkusit místo obyčejné použít zesílenou duši "heavy duty".
Takže to bude o tom, jak dokážeš opravovat defekty a o štěstí.
Na opravy holt nemáš celkem na výběr - montpáky a lepení. Dakar verze má mít zesílené boky, tak pokud to nerozřízneš o nějaké železo, tak by to mělo vydržet maximum. Já bych určitě vzal náhradní duše a lepení víc než jedno. Kolega ze slovenska měl na našem travel eventu krásnou rozcvičku na polovinu dne - opravil duši, nazul kolo, projel se a další defekt. Takhle asi 5x za sebou než na to přišli.. S jedním lepením bys v takové situaci neměl jak opravovat. A určitě kompresorek!

Moskytka - máme je pořád skladem, takže dodání okamžité.
Já v ní spím prakticky pořád, pokud neprší, pod různými přístřešky kde mám pocit že by po mě mohlo v noci něco lézt apod. Problém je prostě jen déšť, na to fakt není vhodná. Osvědčilo se k ní vzít jeden gumicuk co se prodávají v OBI nebo v Bauhauzu o délce 120cm nebo třeba dvoumetrový kus gumicuku co se prodává na metráž tamtéž. Uvážeš tím horní roh moskytky třeba k řídítku motorky, ke stromu apod. A gumicuk jí drží pěkně napnutou ale bez rizika povalení.

http://www.tourat...-2436.html
Tomáš Kocanda
touratech@touratech.cz
www.touratech.cz
 
www.touratech.cz
motoblb
#17 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 22-06-2015 07:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 1277
Založený: 15.05.10

mjaklovsky-jak píše Tom duši určitě sebou,ne li 2,ale jako prevenci bych do duší nalil ještě slime.Za jízdy to lepí průpich do 3mm a aspoň tě to nezdrží Wink
www.motodilyhavirov.cz
 
http://www.motodilyhavirov.cz/
snelcuk
#18 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 22-06-2015 14:28
Člen

Příspěvek: 1276
Založený: 20.10.11

Libor 77 napsal:
Jsem jeden z těch, co témata pročítají aniž by něco psali. Jsem rád, že něco takového tady je a některé věci jsem "slyšel" poprvé. Na každém fóru je nějakej krandal co zbytečně rejpe a musí za každou cenu napsat nic neříkající příspěvek. Kašli na ně, nás co sice nepíší ale jsou rádi že mají co číst je víc comfort!

Dobře si to napsal clap
 
lobo6
#19 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 22-06-2015 16:51
Člen

Příspěvek: 210
Založený: 30.08.10

mjaklovsky - Nejlepší výbava proti defektu je naučit se bez stresu přezouvat a z materiálu mít dobré montpáky,lepení a kompresor, nic jako hevyduty a slime není samospásné a nefunguje to na 100% a mám obavu že to není funkční ani z 50% a obojí mám vyzkoušeno.Navíc laik se s hevy duty duší bude trápit tolik že si z toho nadělá do kalhot, E07 se hodně podhuštovat nemusí nic se tím nezíská tak proč ji nadívat tak těžkým kusem gumy který se při defektu tak špatně přezouvá i lepí. Náhradní duše kolikrát stačí jen přední dá se totiž nouzově použít i pro zadní kolo jen nesmí být HD. Schválně si jednu HD duši kup a uvidíš sám, zabere ti půl kufru a jediná jistota je že bude drahá jak čert.
 
qwert
#20 Vytisknout diskuzi
PORADNA - výbava pro opravdu adventure cestování - otázky a odpovědi
Přidané 22-06-2015 17:28
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Přesně tak a hřebíku je úplně jedno jestli máš HD duši..
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 61

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,337
· Nejnovější člen: Najmi
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 0.04 sekund 364,077,012 návštěv