28.3. 2024 19:08
Navigace
· Úvodní stránka
· Diskuzní fórum
· Zprávy
· Články
· Odkazy
· Kalendář

· Pravidla portálu
· Návody
· Vyhledávání
· Kontakt
Poslední články
· CENDURO BABÍ LÉTO ...
· TIP NA VÝLET: AUTO ...
· Stretnutie Mototuris...
· TEST DEXSHELL OVERCA...
· CENDURO VÍTANIE JAR...
Reklama
Kalendář akcí
<< Březen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Poslední komentáře
Články
Na ktm 950 adventure mam sadu E 07 a jsem na vy...
to svedikgs: poslal jsem ti PM
Cauko ako to je zo zaslanim na SK?Co to stoji v...
moja XRV (Africa Twin) a Mitas: E-09: Predok s...
Zprávy
26-[b]29[/b]
Také přeji vše nejlepší do Nového roku,sp...
Jo kamaráde ,není termín ten,aby se hodil v...
Škoda,že je zrovna DR BIG sraz. Jel Bych se p...
Partnerské weby
Diskuze Fóra
Nejnovější diskuze
· Honda XL750 Transalp
· Moto Guzzi Stelvio
· Motodoplňky Marselus
· GENEZE - vše pro zážitek z jízdy
· Zamykatelné držáky telefonů
Nejdiskutovanější
· Moravský OFF [6039]
· Východní čechy [3300]
· Morava - vyjížďky, setkání, srazy, akce ... [3186]
· Severní Čechy - vyjížďky a jiné akce. [2376]
· Motodoplňky Marselus [975]
Google Translate
Hledání
Reklama
Číst diskuzi
CENDURO :: CESTOVÁNÍ :: ČESKO A SLOVENSKO
 Tisk diskuze
Východní čechy
tornado33
Přidané 01-05-2015 15:21
Člen

Příspěvek: 973
Založený: 05.12.14

qwert napsal:
Dát sem fotku trasy je jednoduché raději mi vysvětli proč když jedu po takhle vytvořené trase mě z ní navigace svede jinam?


No že by to šlo zas tak jednoduché se říct nedá,je stím docela práce jelikož musíš ten obrázek nejdřív vytvořit,následně upravit velikost a jelikož je to pak soubor *.bmp a pak najít vhodnou velikost pro uložení pro web image-share.com a nakonec použít správný formát pro vložení aby se zobrazil správně zde na cenduru ......nebo znáš snad jednodušší formu jak to udělat?Ja jako počítačoví lajk jsem si to nejdřív musel najít a naštudovat na netu a stejnak to byl ještě systém pokus omyl ..... Grin

Jinak co používaš pro vlastní navigaci?Program Androzic a nebo něco jiného?Já když si udělám trasu a dám ji do mobilu kde je Androzic tak si pro to většinou vyberu formát *.rt2 a to Navigace,Routy,vyberu Rout znova Naviguj,trasa se mi vykreslí na mapě a pak jdu znova do menu Navigace a ze zvolím Zastav navigaci a pak jen jedu podle vykreslené trasy co mám v mapě .... a nenechám se navigovat podle Androzik k nejbliššímu bou ale jen sleduji zobrazenou trasu a případně podle intujice si objedu případné nestrovnalosti ..... Wink
Upravil tornado33 dne 01-05-2015 15:49
 
tornado33
Východní čechy
Přidané 01-05-2015 15:29
Člen

Příspěvek: 973
Založený: 05.12.14

[quote]Libor 77 napsal:
Včera jsem si taky hrál a udělal trasu v některých bodech podobnou jako ty Petře. Zpáteční ze Třebové do Déčka mám taky.



To je tvá trasa pro představu ostatních a jinak jasně že se dá jezdit kde se nám zlíbí a co se týký spojovaní tak ja udělám okruh rovnou v kuse a jak mě znáš jen tam cpu co nejmíň bodů a to jen kvůli velikosti souboro pro Androzic aby bezabíral tolik místa a byl pro něj jednodušší pro zpracovaní a neměl se tendenci sekat a restartovat .....Wink
Upravil tornado33 dne 21-12-2015 21:00
 
qwert
Východní čechy
Přidané 01-05-2015 15:43
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

tornado33 napsal:
qwert napsal:
Dát sem fotku trasy je jednoduché raději mi vysvětli proč když jedu po takhle vytvořené trase mě z ní navigace svede jinam?


No že by to šlo zas tak jednoduché se říct nedá,je stím docela práce jelikož musíš ten obrázek nejdřív vytvořit,následně upravit velikost a jelikož je to pak soubor *.bmp a pak najít vhodnou velikost pro uložení pro web image-share.com a nakonec použít správný formát pro vložení aby se zobrazil správně zde na cenduru ......nebo znáš snad jednodušší formu jak to udělat?Ja jako počítačoví lajk jsem si to nejdřív musel najít a naštudovat na netu a stejnak to byl ještě systém pokus omyl ..... Grin


Použil jsem tvou mapu a za pomoci programu výstřižky a trvalo to asi 3 vteřiny.Vyměním za radu s navigací..Grin
'http://i59.tinypic.com/aayy35.png'
 
tornado33
Východní čechy
Přidané 01-05-2015 15:50
Člen

Příspěvek: 973
Založený: 05.12.14

qwert napsal:
tornado33 napsal:
qwert napsal:
Dát sem fotku trasy je jednoduché raději mi vysvětli proč když jedu po takhle vytvořené trase mě z ní navigace svede jinam?


No že by to šlo zas tak jednoduché se říct nedá,je stím docela práce jelikož musíš ten obrázek nejdřív vytvořit,následně upravit velikost a jelikož je to pak soubor *.bmp a pak najít vhodnou velikost pro uložení pro web image-share.com a nakonec použít správný formát pro vložení aby se zobrazil správně zde na cenduru ......nebo znáš snad jednodušší formu jak to udělat?Ja jako počítačoví lajk jsem si to nejdřív musel najít a naštudovat na netu a stejnak to byl ještě systém pokus omyl ..... Grin


Použil jsem tvou mapu a za pomoci programu výstřižky a trvalo to asi 3 vteřiny.Vyměním za radu s navigací..Grin
'http://i59.tinypic.com/aayy35.png'



už jsem radu dal do předešlé odpovědi .....Wink co jsem mezitím stihnul upravit
Upravil tornado33 dne 01-05-2015 15:52
 
tornado33
Východní čechy
Přidané 01-05-2015 15:53
Člen

Příspěvek: 973
Založený: 05.12.14

tak a jelikož jsem po noční tak konečně vylezu z pelecu a jdu si zacvičit a navečer zas něco písnu ....zatím zdar Smile
Upravil tornado33 dne 01-05-2015 15:54
 
qwert
Východní čechy
Přidané 01-05-2015 16:01
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

tornado33 napsal:
qwert napsal:
Dát sem fotku trasy je jednoduché raději mi vysvětli proč když jedu po takhle vytvořené trase mě z ní navigace svede jinam?


No že by to šlo zas tak jednoduché se říct nedá,je stím docela práce jelikož musíš ten obrázek nejdřív vytvořit,následně upravit velikost a jelikož je to pak soubor *.bmp a pak najít vhodnou velikost pro uložení pro web image-share.com a nakonec použít správný formát pro vložení aby se zobrazil správně zde na cenduru ......nebo znáš snad jednodušší formu jak to udělat?Ja jako počítačoví lajk jsem si to nejdřív musel najít a naštudovat na netu a stejnak to byl ještě systém pokus omyl ..... Grin

Jinak co používaš pro vlastní navigaci?Program Androzic a nebo něco jiného?Já když si udělám trasu a dám ji do mobilu kde je Androzic tak si pro to většinou vyberu formát *.rt2 a to Navigace,Routy,vyberu Rout znova Naviguj,trasa se mi vykreslí na mapě a pak jdu znova do menu Navigace a ze zvolím Zastav navigaci a pak jen jedu podle vykreslené trasy co mám v mapě .... a nenechám se navigovat podle Androzik k nejbliššímu bou ale jen sleduji zobrazenou trasu a případně podle intujice si objedu případné nestrovnalosti ..... Wink


Navigaci používám Garmin 660.Trasu v gpx stáhnu z map cz do navi do vlastních tras,dám ji jméno a pak ji zapnu aby mě navogovala k cíli trasy.Při tom mám spuštěnou pouze mapu topočech..
 
tornado33
Východní čechy
Přidané 01-05-2015 16:28
Člen

Příspěvek: 973
Založený: 05.12.14

No boužel s Garminem ti neporadím ale zkusím se zeptat kamoše co něco od Garminu má jestli s tím má zkušenost.ja mám jinak navigaci do auta ještě od Mio a to konkrétně 710 a ta je upravená tak že jsem do ní nahrál OziExplorer a ten funguje prakticky stejně jako Androzic a opět bez problému .... Wink jen se zeptám ukazuje Garmin jen aktualní polohu kde se nacházíš na mapě topo při vykreslené trase a nebo musíš zadat cíl?Kdyby jo tak by bybo vyhráno .... stačí aby si sám Garmin posouval mapu a vlastní navigovaní po trase by nebylo třeba ..... Smile
Upravil tornado33 dne 01-05-2015 16:40
 
qwert
Východní čechy
Přidané 01-05-2015 16:45
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Ukazuje aktuální polohu a maluje fialově kudy mám jet..
 
tornado33
Východní čechy
Přidané 01-05-2015 19:34
Člen

Příspěvek: 973
Založený: 05.12.14

qwert napsal:
Ukazuje aktuální polohu a maluje fialově kudy mám jet..


Tak teť jsem mluvil s kámošem co má Garmina jen nevím co je to za označení a ten říkal že mu to jde ale prý je na to potřeba si nějak nechat tu trasu přepočítat ještě v Garminu ale něco říkal že 660 asi tuhle funkci nemá ..... ale jinak by to mělo jít tak že v navigaci zvolit navigovat mimo zpevněné cesty a pak bys měl vidět vykreslenou mapu s trasou a pozici kde se nachazíš a jen se držíš po zvolené trase ..... vyzkoušej a uvidíš,jinak bych tě zkontaktoval s kámošem a on ti poradí co a jak,on je šikula na tyhle věci a poradil by Ti různé mapy a program na přepočítavaní tras atd. ....Smile

a co ta rada s vkladaním do 3 vteřin ..... Wink
Upravil tornado33 dne 01-05-2015 19:47
 
tornado33
Východní čechy
Přidané 01-05-2015 19:42
Člen

Příspěvek: 973
Založený: 05.12.14

Jinak kolik bude na zítra kousků a kde se sejdem v případě slušného počasí?Nějak se vyjádřete,jelikož mám noční tak zítra budu spát tak do 11.30 abch věděl kam mám vyrazit a v kolik bude sraz,ja bych jinak navrhoval zas Hvězdu a to 13h .....ale jinak se rád přizpůsobím většině,stačí říct Wink
Upravil tornado33 dne 01-05-2015 19:42
 
qwert
Východní čechy
Přidané 01-05-2015 22:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

tornado33 napsal:
qwert napsal:
Ukazuje aktuální polohu a maluje fialově kudy mám jet..


Tak teť jsem mluvil s kámošem co má Garmina jen nevím co je to za označení a ten říkal že mu to jde ale prý je na to potřeba si nějak nechat tu trasu přepočítat ještě v Garminu ale něco říkal že 660 asi tuhle funkci nemá ..... ale jinak by to mělo jít tak že v navigaci zvolit navigovat mimo zpevněné cesty a pak bys měl vidět vykreslenou mapu s trasou a pozici kde se nachazíš a jen se držíš po zvolené trase ..... vyzkoušej a uvidíš,jinak bych tě zkontaktoval s kámošem a on ti poradí co a jak,on je šikula na tyhle věci a poradil by Ti různé mapy a program na přepočítavaní tras atd. ....Smile

a co ta rada s vkladaním do 3 vteřin ..... Wink


Napiš mi mobil,zítra ti zavolám..
 
Libor 77
Východní čechy
Přidané 02-05-2015 08:17
Člen

Příspěvek: 460
Založený: 07.09.12

tornado33 napsal:
Jinak kolik bude na zítra kousků a kde se sejdem v případě slušného počasí?Nějak se vyjádřete,jelikož mám noční tak zítra budu spát tak do 11.30 abch věděl kam mám vyrazit a v kolik bude sraz,ja bych jinak navrhoval zas Hvězdu a to 13h .....ale jinak se rád přizpůsobím většině,stačí říct Wink


Koukam ze ucast zadna,tak jdu na pochod - kocarkovou trasu. Snad bude pristi tyden lip a uzijem si prodlouzenyho volna vic motorkove pissed!
Po MZ150, Aprilii Tuareg 600, BMW 650 F a paní TDM 850 vysněná černá KTM 950 Adventure music
 
tornado33
Východní čechy
Přidané 02-05-2015 12:10
Člen

Příspěvek: 973
Založený: 05.12.14

Koukám že je to marný,marný a marný .....Nyjo má omluvenku v podobě písmen KTM,venku nej počas jaký si může člověk přát na enduro a jaro v plné síle a nikomu se nechce jezdit .... Shock No nic vyrážím,každopádně příští týden nejedu v sobotu ani nahodou,důvod je dlouhá směna .... hmm škoda
 
Barbucha_TDM
Východní čechy
Přidané 02-05-2015 12:23
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 23
Založený: 10.08.14

Qwerte do jaké složky v navigaci ukládáš trasu? Mám Garmin 1490LMT a nedaří se mi trasu zobrazit. Díky za postřehy thumbs up
 
qwert
Východní čechy
Přidané 02-05-2015 14:26
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

V navigaci G660 se to uloží do Moje data,pak klikneš na importovat data,pak na Protokoly cesty,tam bude uložená trasa pod Temp.gpx1.Tu odfajfkneš a zadáš Importovat.Tím se ti trasa uloží do Vlastní trasy,tam si ji pak můžeš přejmenovat a kdykoliv použít..
 
Niyo
Východní čechy
Přidané 02-05-2015 15:04
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 506
Založený: 22.07.12

tornado33 napsal:
Koukám že je to marný,marný a marný .....Nyjo má omluvenku v podobě písmen KTM,venku nej počas jaký si může člověk přát na enduro a jaro v plné síle a nikomu se nechce jezdit .... Shock No nic vyrážím,každopádně příští týden nejedu v sobotu ani nahodou,důvod je dlouhá směna .... hmm škoda


Přesně nevím co tím chtěl básník říct, ale pro neznalé vysvětlím....KTM (Kvalitní Terení Motorka).
Proto dnes nemusím testovat její kvality a mužů se vklidu věnovat hokeji. 📺
LC8 950 Adventure eSsss GO!!!!!
Skáču dobře, skáču rád Grin
 
http://bavorakx5.rajce.idnes.cz/
Libor 77
Východní čechy
Přidané 02-05-2015 15:17
Člen

Příspěvek: 460
Založený: 07.09.12

Nikdy jsem neřekl že se mi nechce!!! Cesty co jindy lítám na vytočenou trojku jsem dnes procoural s kočárkem, ale kupodivu to nebylo až tak špatné a mohl jsem i dát pár panáčků Grin.

Zejtra je taky den, tak co s ním???
Libor 77 přiložený následující obrázek:


[100.74Kb]
Upravil Libor 77 dne 02-05-2015 15:20
Po MZ150, Aprilii Tuareg 600, BMW 650 F a paní TDM 850 vysněná černá KTM 950 Adventure music
 
qwert
Východní čechy
Přidané 02-05-2015 15:38
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Libore omlouvá tě barva kočárku..Smile
 
Libor 77
Východní čechy
Přidané 02-05-2015 16:40
Člen

Příspěvek: 460
Založený: 07.09.12

Tak to mám kliku Grin. To víš že bych nejradši jel na mašině, ale i rodince je potřeba se věnovat a 10 km procházka mi určitě neuškodila thumbs up.
Po MZ150, Aprilii Tuareg 600, BMW 650 F a paní TDM 850 vysněná černá KTM 950 Adventure music
 
qwert
Východní čechy
Přidané 02-05-2015 16:59
Avatar člena

Člen

Příspěvek: 5521
Založený: 13.05.10

Pokud si za tím kočárkem běžel tak rozhodně..Grin
 
Přejít na fórum:
Přilášení
Jméno

Heslo



Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapoměli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Cenduro
· Přidat k oblíbeným
· Nastavit jako výchozí
Kdo je On-line
· Hosté On-line: 42

· Členové On-line: 0

· Registrovaní členové: 2,336
· Nejnovější člen: David1983
Reklama
Počasí
RSS vlákna na stránce
RSS - Fórum
RSS - Novinky
RSS - Články
RSS - Odkazy
Reklama
Vygenerované za: 1.38 sekund 355,972,201 návštěv